top of page

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

Wycieczka uczniów klas IV-VI i VII-VIII odbyła się ramach projektu POZNAJ POLSKĘ

w dniach 25-27.10.2023 i została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

25.10 - Środa - 1 Dzień:

Rozpoczęliśmy naszą przygodę o poranku, wyruszając spod szkoły. Po przejeździe na parking przy Starym Mieście, odbyliśmy fascynujące zwiedzanie Zamku Królewskiego. Następnie odkrywaliśmy tajemnice Starego Miasta, obejmując Pomnik Małego Powstańca, mury obronne, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, a także mieliśmy 30 minut na samodzielne zwiedzanie.

Po krótkiej przerwie udaliśmy się na Zwiedzanie Traktu Królewskiego, obejmującego Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie relaks przy obiedzie w okolicach Krakowskiego Przedmieścia, po czym podziwialiśmy widoki z PKiN, wjeżdżając windą na punkt widokowy. Dzień zakończyliśmy przenosząc się na nocleg.

26.10 - Czwartek - 2 Dzień:

Rozpoczęliśmy dzień od pysznego śniadania, po czym udaliśmy się do Muzeum Narodowego na zwiedzanie i warsztaty z przewodnikiem muzealnym. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Powązkach Wojskowych, odkrywając historię Alei Zasłużonych oraz kwaterę Szarych Szeregów. Po obiedzie w okolicach Powązek, udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich, zwiedzając je z przewodnikiem.

27.10 - Piątek - 3 Dzień:

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od śniadania, a następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Po fascynującym czasie tam, zwiedziliśmy Powiśle, podziwiając pomnik Syrenki i ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej. Ostatnim etapem było zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Po tych niezapomnianych chwilach w Warszawie, ruszyliśmy w drogę powrotną. Ostatni obiad podczas podróży był doskonałym podsumowaniem naszej wycieczki, która dostarczyła nam nie tylko wspaniałych widoków i wiele ciekawych historii, ale także niezapomnianych wspomnień. Zakończenie wycieczki było momentem refleksji nad tym, jak wiele nowego i fascynującego udało nam się doświadczyć jako grupa po raz pierwszy w Warszawie.

Wspólne przeżywanie tych trzech dni w Warszawie nie tylko poszerzyło naszą wiedzę historyczną, ale także umocniło więzi w naszej grupie. Chwilami śmiechu, zdobywania nowych doświadczeń i wzajemnej inspiracji nie sposób opisać słowami. Każdy krok po stolicy był jak odkrywanie tajemniczego kraju, chociaż od wielu lat każdy, kto uczestniczył, wniósł do tej podróży swoją niepowtarzalną energię.

Z serca dziękujemy Wam wszystkim za entuzjazm, ciekawość i gotowość do dzielenia się tym magicznym doświadczeniem. Niech te wspomnienia będą dla nas źródłem inspiracji do kolejnych wspólnych wypraw i niech pozostaną na zawsze w naszych sercach. Warszawa stanie się dla nas(was) miejscem, do którego zawsze będziemy chcieli wracać.

Z ogromną wdzięcznością i nadzieją czekamy na kolejne wspólne przygody...

Dowiedz się więcej:

montessorieurope-logo.jpg
psm-logo.png
logo-1.jpg
bottom of page